Ми продовжуємо дізнаватися секрети виховання малюків та створення найкращого дитячого садочку МОжливостей. З нами радо поспілкувалася наш фізіотерапевт та «Супергерой МО» – Тетяна Соловейчик.

 

  1. Тетяно, що для Вас означає бути частиною родини “МО”?

Я пишаюся тим, що є частиною позитивного, дружнього, веселого, здорового, працьовитого організму під назвою “МО”. Мій креатив важливий для всебічного розвитку ”МО”. Мій унікальний потенціал і талант збагачує інтелектуальний, творчий потенціал цілісного колективу ”МО”.

  1. Як вдається знаходити спільну мову з такими маленькими учнями?

Люблячи дітей усім серцем, застосовуючи індивідуальний підхід, прагну, щоб спілкування з дітьми вселяло в них радість, зацікавленість, оптимізм. Сприймаю кожну дитину, як особистість, з власними думками та почуттями, розмовляю спокійно і серйозно. Проявляю увагу, хвалю за виконані завдання.

  1. Розкажіть нам, наскільки важливо дітям займатися лікувальною фізкультурою?

Проблема занять ЛФК зараз як ніколи актуальна. Гіподинамія – досить поширена проблема. І головна причина – низька фізична активність сучасних дітей. Фізична активність робить значний внесок у розвиток повноцінної особистості. Під час тренування діти відчувають як моральні, так і фізичні навантаження. Окрім зміцнення здоров’я, ЛФК виховує характер, загартовує організм, роблячи його витривалим і сильним. А ще не менш важливо, – піднімає настрій, допомагає знаходити однодумців і заводити друзів. Це відмінне дозвілля і приємне проведення часу. У процесі змагання у дітей змінюються риси характеру: з’являється сила волі, сміливість, впевненість, самовладання, рішучість, дисциплінованість і витримка. Крім цього, підвищується спостережливість і розумова робота, загострюється уважність і сприйняття. У дітей підвищується опірна здатність організму до будь-яких захворювань.

  1. Як заохотити дитину робити зарядку?

Зв’язати зарядку із задоволенням, вибудувати ряд асоціацій з позитивними речами. І тоді зарядка стане робочим простором можливостей і радісних знахідок. А також, власний приклад.

  1. Тетяно, чому важливо звертати увагу на проблеми плоскостопості та сколіозу ще змалку?

Здоров’я кожної дитини – це майбутнє здорової нації. І все це закладається змалечку. Важливо знати, що в ранньому дитинстві мозок розвивається через координацію рухів тіла. ЛФК – ключовий компонент будь-якої програми реабілітації. Комплекси ЛФК складаються з різноманітних вправ, спрямованих на укріплення м’язів, зміну амплітуди рухів за рахунок збільшення рухливості суглобів. Заняття ЛФК при сколіозі та плоскостопості – основний метод консервативної терапії цих захворювань. Сколіоз – патологічне викривлення хребта. Його вигин може направлятися в будь-яку сторону. Якщо не займатися лікуванням, то захворювання буде ще більше розвиватися, а хребет буде просто скручуватися. Недбале ставлення до такої недуги призводить до внутрішнього здавлення судин і сусідніх органів. Страждає серцево-судинна і нервова система, органи дихання, сечовидільна система. Існує кілька видів сколіозу, які враховують різні ділянки хребта: шийний, грудей, поперековий. Плоскостопість – це деформація стопи. У здорової людини кістки утворюють два зводи: подовжній та поперечний. Виглядають вони як арка в середній частині стопи. Така арка служить амортизатором, допомагає розділяти навантаження при ходьбі. У хворої людини стопа стикається з підлогою при ходьбі. Від цього страждають кістки і суглоби. Звід стопи складається з кісток, зв’язок і м’язів. Коли зв’язки і м’язи не можуть нормально працювати вони не підтримують кістки в правильному положенні, розвивається плоскостопість. Найчастіше плоскостопість починає формуватися в дитячому і підлітковому віці і з часом стає тільки сильніше. Основні причини плоскостопості: ногам не вистачає навантаження. Якщо не ходити, не бігати, не тренуватися і взагалі постійно сидіти, то м’язи не будуть працювати, ослабнуть і не зможуть виконувати основні функції. Навантаження на ноги занадто високе. Це буває через зайву вагу або якщо доводиться багато стояти без руху. Сюди ж відноситься незручне взуття. Травми і хвороби. Іноді плоскостопість – це генетична вада. До чого призводить плоскостопість: ноги швидко втомлюються і набрякають, ноги починають боліти. Навантаження лягає на інші суглоби: колінні, тазостегнові. У людини змінюється хода. Страждає хребет. Плоскостопість може призвести до грижі міжхребцевих дисків. Якщо не лікувати плоскостопість, деформація стоп посилюється, з’являються шпори п’ят, хворобливі кісточки на великих пальцях, мозолі. Повністю позбавитися від плоскостопості майже неможливо, особливо якщо її помітили пізно і деформація зачіпає кістки, а їх так просто не переробиш. Лікування з допомогою масажу, спеціального взуття та устілок-супінаторів стримує захворювання, не дає йому розвиватися. Проте не можна постійно носити для профілактики це взуття та устілки-супінатори щоб не послабити м’язи. Для складних випадків ортопедичне взуття виготовляють на замовлення. ЛФК – ефективний спосіб виправити плоскостопість, проте займатися потрібно регулярно.

  1. Яким Ви бачите садочок МОжливостей через п’ять років?

Це велика дружна родина. Згуртований колектив вихователів. Багато веселих, життерадісних, зацікавлених облич дітлахів та їх батьків. Діткам дуже подобається, батьки задоволені. Розпочинається будівництво нового корпусу, тому що не вистачає місць для бажаючих отримати місця в садочку МОжливостей.