Ми продовжуємо дізнаватися секрети виховання малюків та створення дитячого садочку МОжливостей. З нами радо поспілкувалася наш психолог та Супергерой «МО» – Поліна Сазонова.

Розкажіть нам, що надихнуло вас стати психологом?

Мене завжди цікавив внутрішній світ людини.

Чому вирішили працювати саме з дітлахами?

Кожна людина проживає період дитинства, на цьому етапі формується її особистість. Дитина набуває якостей, які допоможуть їй реалізувати свій потенціал у майбутньому. Вважаю, що моя участь у цьому процесі стане у нагоді.

Розкажіть, наскільки важливо малюкам проводити час у садочку. Та чи можливо у родинному колі отримати усі потрібні навички для існування у соціумі?

З самого народження дитина має потребу у спілкуванні та взаємодії. Приблизно до 2,5 років ці завдання найкращим чином реалізуються у родині. Але  згодом вона потребує розширення свого кола спілкування та пізнання навколишнього світу. Гратися, фантазувати, домовлятися та будувати взаємовідносини все ж таки цікавіше з однолітками.

Чи допустимі якісь покарання з боку вихователів?  Як пояснити малюку, що його дії можуть нашкодити йому та оточуючим?

Однозначно не припустимі фізичні покарання, бо вони принижують гідність малюка. Також не виправдовують себе залякування, маніпулювання та шантаж.

Треба намагатися пояснити дитині причинно-наслідковий зв’язок між діями та результатом (якщо можливо навести приклади). Запропонувати  альтернативну модель поведінки.

Порадьте три книги з психології дитини, які допоможуть батькам в спілкуванні з малюком?

Людмила Петрановська: “Тайная опора: привязанность в жизни ребёнка”. Автор розповідає про фундамент батьківсько-дитячих відносин, потреби дитини та можливості їх реалізації з народження до підліткового віку.

Світлана Ройз: “Практическое ребёнковедение”. Тут містяться практичні поради для батьків на різні випадки життя.

Юлія Гіппенрейтер: “Общаться с ребёнком. Как?”. У цій книжці йдеться саме про засоби ефективного спілкування з дітьми: активне слухання, безумовне прийняття, я-повідомлення тощо.

Яким ви бачите садочок через п’ять років?  

Я бачу садочок наповнений дитячим сміхом, усмішками та здійсненними мріями. Малеча йде сюди із задоволенням і лишає собі приємні спогади на все життя.